SORU VE CEVAPLAR

SIKÇA SORULAN SORULAR

Yatırım Teşvik Belgesi Nedir?

Yatırımcının, yatırım potansiyelinin artırılması amacıyla devlet tarafından sunulan ve yatırım cinsine bağlı olarak tutar karşılığı değişen desteklerin tümüdür. Yatırım teşvik belgesi ile yatırım yeri tahsisi, faiz oranı desteği, vergi muafiyeti veya vergi indirimi gibi birçok konuda yatırımcıya kolaylık sağlanmaktadır.

Kimler Yatırım Teşvik Belgesi Alabilir?

Gerçek kişiler, şirketler, sermaye şirketleri ve gerçek şahıs şirketleri, adi ortaklıklar veya iş ortaklıkları, kooperatifler, sınırlı sorumlu kooperatifler, tam sorumlu kooperatifler ve müteselsil kooperatifler, birlikler, dernekler Yatırım Teşvik belgesi alabilir.

KOSGEB hangi alanlarda hibe veriyor?

İmalat,inşaat toptan ve perakende,Ticaret,Nakliye,Kurye Ev ve işyerlerinde taşımacılık bilgi ve iletişim destek faaliyetleri

KOSGEB Hibe Desteklerinden Yararlanma Şartları Nelerdir?

KOSGEB'in düzenlediği veya KOSGEB ile işbirliği yapan İŞKUR, belediyeler, üniversiteler gibi kurum ve kuruluşlar tarafından düzenlenen 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ni tamamlayan, KOSGEB'in 'Genç Girişimci Geliştirme Programı'nı bitiren, Küçük Ölçekli İşletme Kurma Danışmanlığı Desteği (KÖİDD) Programı'nı tamamlayarak eğitime veya programa katıldığını belgeleyen ve işletmesini kuran girişimciler veya İŞGEM'lerde yer alan işletmeler yararlanabilir.

 

Marka Tescil İşlemleri İçin Gerekli Olanlar?

Marka tescil işlemleri için öncelikle marka başvuru formu doldurulmalıdır. Marka tescili için gereken tüm işlemler, Türk Patent ve Marka Kurumu üzerinden yürütülmektedir. Marka tescil belgesi, markanın yasal olarak kullanım hakkını, patent sahibine sunmaktadır

CE Belgelendirme Nedir?

1995 yılından bugüne Avrupa Birliği içerisinde uyumu gösteren dünyada üretilen bir ürünün Avrupa Birliği ürün güvenlik mevzuatlarına uygun olduğunu gösteren işarete veya markaya CE İşareti denir ve bunu gösteren belgeye de CE belgesi veya CE Uygunluk Beyanı denmektedir

Yatırım Teşvik Belgesi Kaç Yıl Geçerlidir?

Yatırım teşvik belgesinin süresi hazırlanan projenin kapsamı ve özelliğine göre değişebilmektedir. Ortalama olarak belirtilen süre 3 yıldır.

Yatırım Teşvik Belgesi Nereden Alınır?

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından verilmektedir.

BİZE ULAŞIN

akbimdanismanlik@gmail.com
+90 507 957 45 65

Kolay Erişim

Contact

Mkü Teknopark No:53/3 Antakya/HATAY

Pazartesi – Cuma: 9:00 – 18:00
Cumartesi: 9:00 – 14:00

Gallery

AKBİM DANIŞMANLIK

Teşvik ve desteklerden yararlanabilmeniz için sunulan profesyonel danışmanlık hizmetidir. İşini büyütmek isteyen girişimciler, Antakya Akbim Danışmanlık desteği ile gerçekleştirebilir.